Flat rate shipping available or Free shipping when you spend $250

Class

Sold Out

Beginner Knitting Class | in person 4 week class

Regular Price
$95.00
Sale Price
$95.00
Regular Price
Unit Price
per 

Beginners Crochet | Granny Square Class

Regular Price
$60.00
Sale Price
$60.00
Regular Price
Unit Price
per 

Crochet Top Class | Shiloh Tee

Regular Price
$90.00
Sale Price
$90.00
Regular Price
Unit Price
per 

Delizia Headband | Half Brioche & Cable | 2 hour workshop

Regular Price
$35.00
Sale Price
$35.00
Regular Price
Unit Price
per 

Embroidery 101 | 3 hour workshop

Regular Price
$45.00
Sale Price
$45.00
Regular Price
Unit Price
per 

Finish it! | Help & assistance workshop

Regular Price
$25.00
Sale Price
$25.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Friday Slipover | Knitted tank class | 4 part class

Regular Price
$105.00
Sale Price
$105.00
Regular Price
Unit Price
per 

Grid Gambit Mosaic Knitting | 2 hour workshop

Regular Price
$35.00
Sale Price
$35.00
Regular Price
Unit Price
per 

Magic Circle Scarf | Crochet Class

Regular Price
$90.00
Sale Price
$90.00
Regular Price
Unit Price
per 

Natural Dyeing Workshop | Hand painting with Extracts | 2.5 hr workshop

Regular Price
$100.00
Sale Price
$100.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Sock Knitting Class | in person 4 week class

Regular Price
$90.00
Sale Price
$90.00
Regular Price
Unit Price
per 
Sold Out

Sweater Knitting Class | That fits you

Regular Price
$135.00
Sale Price
$135.00
Regular Price
Unit Price
per 

The Granny Square Mix & Match | Learn to read charts | 3 hour workshop

Regular Price
$45.00
Sale Price
$45.00
Regular Price
Unit Price
per 

Tiny Friends | Mosaic Embroidery | one day workshop

Regular Price
$90.00
Sale Price
$90.00
Regular Price
Unit Price
per 

Tunisian Crescent Shawl | 2 part class | 5 hours

Regular Price
$75.00
Sale Price
$75.00
Regular Price
Unit Price
per 

Wet Felting | 2 hour workshop

Regular Price
$40.00
Sale Price
$40.00
Regular Price
Unit Price
per 

Yarn Tasting | Workshop social

Regular Price
$30.00
Sale Price
$30.00
Regular Price
Unit Price
per 

Sparkles

It is the season to sparkle! Add some glitter to your makes to truely shine.

Shop now

Neon

As the days get greyer, the makes get brighter! Add some neon to lighten up your day

Shop now